Zbiór opowieści w sam raz na letni wypoczynek

Mazurskie lato z TaniaKsiążka to zbiór dziesięciu opowiadań, których autorami jest sama śmietanka polskich autorów z gatunku obyczaju i romansu: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Krystyna Mirek, Agnieszka Olejnik, Katarzyna Misiołek, Karolina Wilczyńska, Magda Witkiewicz, Anna Niemczynow oraz Tomasz Kieres. Każde z nich osadza swoją opowieść w tym samym pensjonacie w Mikołajkach, który jest jednocześnie miejscem akcji dla każdego z opowiadań. Właściciele szczycą się, że w tym miejscu musi być coś magicznego, ponieważ rozpoczęła się tu niejedna miłosna przygoda. Niektóre przetrwały lata, inne zakończyły się wraz z pierwszymi promieniami wrześniowego słońca, tak, jak miały w planie.

Krąży legenda, że w Mazurskim Lecie samotnicy znajdują miłość, a osoby porzucone mają możliwość na nowo poczuć, czym jest to piękne uczucie. Bohaterowie opowiadań albo specjalnie stronią od tego miejsca, lub celowo wybierają je na wakacje, szukając drugiej połówki. Każde z nich znajduje dokładnie to, czego szuka. To też opowieści o tym, że każdy z nas może na nowo znaleźć siebie. Wystarczy się na chwilę zatrzymać, złapać oddech, zapomnieć o codziennych troskach. Książka będzie idealnym dodatkiem na relaks nad jeziorem czy morzem, w czasie wakacyjnego lenistwa. Z pewnością dobrze sprawdzi się też jesienią, kiedy to zatęsknimy za ciepłem i leniwym czasem wakacji.

Zupełnie inna wrażliwość

Opowiadania nie skupiają się tylko na letnich szaleństwach, ponieważ historie snute są przez cały rok. Fantastycznie jest mieć ten przywilej, by zajrzeć do ulubionego miejsca po sezonie i sprawdzić, czy faktycznie nadal utrzymuje swoją magię. To ewidentnie tak ma. Książka jest ciepła i piękna, przepełniona uniesieniami i wzruszeniami. Na czytelnika czeka cała paleta emocji, które będzie mógł swobodnie przeżywać razem z bohaterami. Każdy z autorów prezentuje zupełnie inną sytuację, inne podejście do uczucia; ze względu na wiek, przeszłość, potrzeby. Każde z opowiadań pochłania nas bez reszty, bardzo zmyślnym jest to, że wszystkie osadzone są w jednym miejscu.

Na uwagę zasługuje opowieść snuta przez Tomasza Kieresa. Jako jedyny mężczyzna ma dużo do powiedzenia dla pań, podrzuca kilka dobrych rad, ale przede wszystkim snuje historię wrażliwą, subtelną, pełną nostalgii. To ciekawe spostrzeżenie jak na miłość, zwłaszcza romantyczną, zapatrują się mężczyźni. Okazuje się, że wcale się jej nie wstydzą i potrafią o niej pisać pięknie.

Kobieta zdjęcie utworzone przez cookie_studio - pl.freepik.com